Világbajnokság

A 2022-es világbajnokság mérkőzéseinek eredményei: Ötödik nap

Elkezdődött a katari világbajnokság! Ellenőrizze a verseny ötödik napján lezajlott játékok pontszámát és részleteit.

Nézze meg, hogyan telt a világbajnokság ötödik napja, 24., csütörtök:

Resultados dos jogos da Copa quinto dia em busca da taça.
2022-es világbajnokság Forrás: Unsplash.

Ma volt a világbajnokság napja Brazíliával a pályán, Szerbiával mérkőzve egy nagyon nehéz mérkőzésen.

Ha nem tudja, hol nézze meg a verseny játékait, nézze meg cikkünket, és fedezze fel a legjobb webhelyeket és alkalmazásokat, hogy ne maradjon le semmiről.

Fedezze fel a legjobb alkalmazásokat focinézéshez

Fedezze fel a legjobb alkalmazásokat online focinézéshez, bárhol is van.

Győzelemmel debütált a brazil csapat, az egyik legnagyobb kérdés megválaszolásával: meghatározták a csapat 9-es számát, és máris mutatja, mire jött.

Brazília mellett nagy csapatok is bemutatkoztak a versenyen, mint például Portugália és Uruguay.

A világbajnokság ötödik játéknapjának mérkőzéseinek eredménye

Taça da Copa do Mundo de 2022.
2022-es világbajnokság a pályán. Forrás: Unsplash.

Tekintse meg a világbajnokság ötödik napjának összes eredményét:

•  7:00 Svájc 1 x 0 Kamerun
  •  10:00 Uruguay 0 x 0 Dél-Korea
  • 13:00 Portugália 3 x 2 Ghána
  • 16:00 Brazília 2 x 0 Szerbia

Az ötödik versenynapon véget ért a világkupa első fordulója. Ebben a szakaszban egyes csoportok már jól meghatározottak, míg mások még teljesen nyitottak.

A nap első mérkőzése Kamerun–Svájc volt, szoros mérkőzésen, mindkét fél számára jó esélyekkel, de a svájciak győzelmével, Brazília fő vetélytársa ebben a csoportkörben.

Brazília Szerbia ellen debütált, és a csapat remekül teljesített, különösen a 9-esnél, ami a legutóbbi kupákban gondot okozott a csapatnak. Ebben Richarlison két góllal debütált.

Rekord dőlt meg a nap legtöbb gólt szerző Portugália és Ghána között. Cristiano Ronaldo lett az egyetlen játékos, aki 5 világbajnokságon szerzett gólt.

A többi meccstől eltérően Uruguay és Dél-Korea között nem született gól. Jó eredmény a koreaiaknak, akiknek sikerült egy pontot szerezniük, annak ellenére, hogy egy sztárokkal teli csapat ellen játszottak.

Az alábbiakban megtekintheti az egyes mérkőzések részleteit és mindazt, ami a világbajnokság ezen ötödik napján történt.

Svájc x Kamerun

A nap első mérkőzése Brazília ellenfelével kezdődött ebben a csoportkörben.

Kamerun kezdte jobban a meccset, jó mélypasszok révén megszerezte a meccs első esélyeit.

Az első félidőben alapvetően Kamerun támadott. Itt érdemes kiemelni Sommer, a svájci kapus kiváló teljesítményét, akinek főként a 0-0 tartásáért volt felelős.

A kameruniak első támadásában Hongla jó hosszú passzal hagyta kapuval szemben Koulou-t, azonban a lövés a kapus kezébe került.

Svájc első eredményes támadása az első félidő végén jött, és egy szöglet után Akanji mindenki fölé emelkedett, de mellé fejelt.

A második félidőre Svájc támadott jobban. A 3. percben Shaqiri játszott a szélen, amely átment a területre, ahol Embolo betalált.

Érdekesség, hogy Embolo Kamerunban született, viszont honosított svájci, azaz gyakorlatilag egy kameruni gólt kapott származási országa ellen. Ez az első alkalom, hogy ilyen világbajnokságon történt.

A kapott gól után Kamerun nagyon ritmust veszített a játékból, és a nagy helyzetek többsége ellenfelének adódott. Szerencséje az volt, hogy Onana, a kapus egy nagyon ihletett napon volt, és megakadályozta, hogy csapata több gólt kapjon.

Uruguay x Dél-Korea

A világbajnokság egyik legjobban várt csapatának debütálásakor Uruguay olyan nagyszerű játékosokkal rendelkezik, mint Darwin Núñez, Valverde, Cavani és sok más sztár, míg Koreának Son Heung-min a fő sztárja.

Son, aki maszkban kezdte a játékot, hogy megvédje magát a sérülésektől, végül több mémet generált a közösségi médiában, de a pályán a játékos üresen maradt.

A favoritok a latinok voltak, akik nyomással kezdték a meccset.

Uruguay fő helyzetei későn és távoli dobásokból adódnak. Az első lehetőség a 18. percben adódott, ahol Valverde dominált a védelem beadásában, és a kapus fölé juttatta.

Az uruguayiak legnagyobb helyzete Suárez lövése volt, 21-nél az első félidőben. Csapattársa nagyon közel támogatja a labdát a kis területhez, de amikor megpróbálja befejezni, a támadó eltéveszti a labdát.

A meccset több uruguayi támadás követte, azonban hatékony befejezés nélkül így is sikerült két labdával a kapufát eltalálni.

Koreának volt a legjobb lehetősége a gólszerzésre 33-nál, alulról átívelt labdával a területen, de a támadó túlságosan szélesre lőtt, így elszalasztotta a lehetőséget, hogy az eredményjelző elé ugorjon.

A döntetlen azonban a koreaiaknál szolgált, a keserű íz maradt Uruguaynál, akinek mindene megvolt a meccs megnyeréséhez.

Portugália x Ghána

Egy olyan meccs, ahol csak a vége felé kezdtek esni a gólok, de az utolsó percek felvillanyozták.

Egyik csapat sem akarta megadni magát, de a portugálok kerültek ki győztesen új generációjukkal, amelyet nem más, mint Cristiano Ronaldo vezetett.

Csak egy meccsre volt szüksége ahhoz, hogy megdöntse az újabb rekordot: az egyetlen játékos, aki öt különböző világbajnokságon szerzett gólt.

Az első gólt tőle, CR7-től szerezte, aki egy játékban stratégiailag elhagyja a testét, hogy szabálytalanságot szenvedjen, ahol az ellenfél védője rosszindulat nélkül végrehajtja a büntetőt. Cristiano Ronaldo üt és szerez egyet Portugáliának.

Ám Ghána nem engedte el könnyen, és néhány perccel később egy keresztrúgással megkímélték a labdát, és Kudus egyenlített.

A végén mindkét csapat teljes erőbedobással támadott, és egyre több gól esett.

João Felix ismét megelőzi Portugáliát, Rafael Leão pedig hosszabbít, így 3-1-re áll ki a meccs.

A végéhez közeledve Bukari még csökkentette a ghánai gólt, és Cristiano Ronaldoként ünnepelt, de ennyi volt, és 3-2 lett a vége.

Brazília x Szerbia

Bandeiras do Brasil.
Brazília zászlói. Pixabay forrás.

A nap legjobban várt meccse, a brazil csapat régóta várt bemutatkozása a masszív Szerbia és óriáscsapata ellen.

A brazil csapat annyira magával ragadó játékot játszott, hogy az ellenfél támadása el sem érte a brazil védőmezőnyt.

Kicsit higgadtan indult a meccs, ahol Szerbia ötösével nagy gólt szerzett, Brazília pedig Raphinhával veszélyeztetett, azonban az első félidőben nem esett gól.

Miután elmúlt a debütálás idegessége, és a brazil csapat fellazulásával, idő kérdése volt, mikor kezdenek jönni a gólok.

Több megmozdulás után, amikor Brazília majdnem gólt szerzett Neymarral, Vini JR-rel és főleg Raphinhával, Richarlison volt az, aki igazán ragyogott.

A kilences lőtte mindkét gólt a meccsen. Az egyik Vinicius hátralévő lövése volt, a második tiszta ügyességi gól volt.

Miután Vini átment a térfél felén, Richarlison a levegőbe dobva irányította a labdát, fordulás közben röpítette, és megszerezte a világbajnokság legszebb gólját.

Utána Brazília volt az egész. Casemiro lövésével a labda szeszélyesen a kapufát találta el, és közel került ahhoz, hogy más játékosok meglőjék.

És miután a 9-es számú ing szelleme eltűnt, úgy tűnik, Brazília végre beilleszkedett.

Így a brazil csapat most Svájccal vezeti a G csoportot, de a legnagyobb gólkülönbséggel rendelkezik.

Ha lemaradt a világbajnokság többi napjáról, ne aggódjon! Részletesen elmeséljük, hogyan zajlott a bolygó legnagyobb futballversenyének összes meccse.

Kezdésként nézze meg az alábbi cikkben, hogyan zajlottak a csaták az első napon.

A 2022-es világbajnokság mérkőzéseinek eredményei

Elkezdődött a katari világbajnokság, nézze meg az első meccsek eredményeit és részleteit.

TRENDING_TOPICS

content

Flamengo: A hiba, ami az utolsó Libertadores-ba került

A Flamengo ismét a Libertadores döntőjében van. És most? Hogyan lehet elkerülni a tavalyi rosszat? És garantálja a tri.

Olvass tovább
content

Hogyan nézhetem élőben a Ligue 1-et?

Itt tekintheti meg az összes információt az alkalmazás letöltéséhez és a Ligue 1 meccsek élőben való nézéséhez Star+ minőségben.

content

Gareth Bale, a Real Madrid korábbi játékosa visszavonult

Gareth Bale, a Real Madrid egykori sztárja, aki hihetetlen gyorsaságáról és ügyességéről ismert, bejelentette, hogy visszavonul a profi labdarúgástól.

YOU_MAY_ALSO_LIKE

content

Tudja meg, hogyan töltheti le a Globoplayt: Tekintse meg lépésről lépésre

Ha nem tudja, hol kövesse kedvenc csapatát, ne vesztegessen több időt, és nézze meg, hogyan töltheti le a Globoplay alkalmazást.

content

Hogyan nézz Santos játékot: nézd meg a legjobb alkalmazásokat!

A Santos 2023-ban több versenyen is részt vesz, és tudnod kell, hogyan nézhetsz élőben minden meccset.

content

São Paulo: Fedezze fel az összes alkalmazást, amellyel megnézheti ezt a csapatot

A São Paulo csapata szerkezetátalakítási szakaszon megy keresztül, gyere és tudj meg többet ezekről a klubokról és arról, hogyan nézheted élőben a meccseket.